Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Eylül 2022 Çarşamba

Enerji tasarrufuna uymayanlar hapse girebilir!

İsviçre’de enerji tasarrufu tedbirleri açıklandı. Tedbirlere uymayanlara para cezası, kasıtlı ve tekraren uymayanlara ise hapis cezası öngörülüyor.

İsviçre hükûmeti, sonbahar ve kış aylarında enerji tasarrufu için alınacak önlemleri açıkladı. Planlara göre, doğal gazla ısıtılan evler en fazla 19 dereceye kadar ısıtılabilecek, sıcak suyun  derecesi ise en fazla 60 dereceye çıkabilecek. Özel havuz ve saunaları doğalgazla ısıtmak yasaklanacak. 

Bu kurallara uymayanlar, günde 30 franktan 3 bin franka varan para cezalarıyla karşı karşıya kalacak. Kuralların kasıtlı olarak ihlal edilmesi ve suçun tekrarı durumunda ise 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecek. 

Ekonomi Bakanı Guy Parmelin, vatandaşların kendi iradesine güveneceklerini, her eve düzenli polis kontrolü yapılmayacağını söyledi. Ancak seçilen bazı noktalarda rastgele teftişler yapılacağını da belirtti. 

Geri Dön 07 Eylül 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN