Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Mayıs 2024 Perşembe

Üniversitelerde yapay zeka endişesi

İsviçre'de, öğrencilerin tez yazmada ve çevrimiçi sınavlarda yapay zeka kullanması, üniversiteleri harekete geçirdi.

İsviçre'de bir üniversite öğrencisinin çevrimiçi sınavlarında ve tez yazımında ChatGPT kullandığı ortaya çıktı. Bu durum, yapay zeka endişesi nedeniyle Basel, Bern ve Zürih üniversitelerinin intihal ve yapay zeka kullanımını tespit eden yazılımlar kullanmasına yol açtı.

Üniversitelerin çatı kuruluşu "Swissuniversities", üniversitelerde yapay zeka yasağı ve kopyanın tespit edilebileceği genel bir sistem geliştirilmesi çağrısında bulundu. Ancak Basel Üniversitesi, yapay zekanın öğrencilerin yaratıcı metin yazma kabiliyetini geliştirdiğini ve doğru kullanıldığında olumlu sonuçlar verdiğini belirterek genel bir yasağa karşı çıktı.

St. Gallen Üniversitesi, yapay zekanın beyan edilmeden kullanımının etik olmadığını vurguladı ve belirli web sitelerinin kullanımına izin veren bir internet altyapısı kurdu. Bern Üniversitesi ise öğretim görevlilerinin yapay zeka kullanımına ilişkin kuralları kendilerinin belirlediğini açıkladı.

Geri Dön 23 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN