Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Mart 2023 Perşembe

Parlamento, emekli yardımlarında U dönüşü yaptı

İsviçre’de emekli maaşları, büyük olasılıklar, bu sene artan tüketici fiyatlarına orantılı şekilde yükseltilemeyecek. Parlamento, enflasyondaki artışı dengelemek için emekli maaşlarının aylık 7 ila 14 frank artırılması planına karşı çıktı. 

Temsilciler Meclisi, Eylül 2022’de emekli maaşlarının söz konusu miktarda artırılmasından yana görüş bildirmişti. Ancak 1 Mart Çarşamba günü yapılan oturumda, çoğu sağ görüşlü partilerden olan milletvekilleri, bunun ailelere haksızlık olacağı ve hükûmete 418 milyon franka mal olacağı gerekçesiyle plana karşı çıktı. 

Hükûmetin, emekli maaşlarına hali hazırda yüzde 2,5 zam yaptığına dikkat çekildi. Tasarıyı destekleyen milletvekilleri ise, zammın 2022 sonunda yüzde 2,8 olarak belirlenen enflasyonun altında olduğunu söyleyerek, artan kiralar, faturalar ve sağlık sigortası primlerinin emekliler üzerinde ciddi bir mali yük oluşturduğuna değindi. 

Geri Dön 02 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN