Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Temmuz 2024 Çarşamba

Ölüm kapsülü tartışılıyor

Schaffhausen Kantonu'nda kullanıma sunulması beklenen ve ötanazi için kullanılacak olan "ölüm kapsülü", hukuki gerekçeler nedeniyle tartışma yarattı.

Ölüm kapsülü tartışılıyor

İsviçre’nin Schaffhausen Kantonu'nda ölüm kapsülünün kullanıma sunulması planlanıyordu. Ancak Blick gazetesinin haberine göre, Schaffhausen Kantonu Savcılığı, bu uygulamanın hukuki sonuçlarına dikkat çekerek ceza davalarının açılabileceği uyarısında bulundu.

Avustralyalı hekim ve ötanazi aktivisti Philip Nitschke tarafından geliştirilen bu kapsül, bu ay hayatına son vermek isteyen bir kişi tarafından İsviçre’de ilk kez kullanılacaktı.

Ölüm kapsülü nasıl çalışıyor?

"Ölümün Tesla’sı" olarak adlandırılan bu kapsül, içeriden düğmeye basıldığında nitrojenle doluyor ve oksijen seviyesinin hızla düşmesiyle kişinin bilincini kaybedip ölmesine neden oluyor. Ancak, bu yöntemin gerçekten nasıl çalıştığı henüz tam olarak bilinmiyor, çünkü daha önce böyle bir cihaz kullanılmadı. Kapsülün fiyatı 4 bin ila 8 bin dolar.

Ölmek isteyen kişilerin kapsüle girmeden önce "Kim olduğunuzu biliyor musunuz?", "Nerede bulunduğunuzu biliyor musunuz?" ve "Düğmeye bastığınızda ne olacağını biliyor musunuz?" gibi soruları yanıtlaması gerekiyor. Bu sorulara doğru yanıt verildiğinde, yazılım devreye girerek düğmeye basılmasına izin veriyor.,

Uzmanlar, düğmeye basıldığında kişinin çok hızlı bir şekilde öleceğini belirtiyor. Kapsüle girildiğinde oksijen seviyesi yüzde 21 iken, düğmeye basıldıktan 30 saniye sonra bu seviye yüzde 1'in altına düşüyor.

Geri Dön 10 Temmuz 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN