Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Ağustos 2023 Çarşamba

İsviçrelilerin ortalama 4 yakın arkadaşı var

Araştırmaya göre, İsviçrelilerin ortalama dört yakın arkadaşı ve sekiz kişilik bir geniş arkadaş çevresi var. 

Gottlieb Duttweiler Enstitüsü tarafından yapılan ankete göre, İsviçre’de arkadaş edinmek genellikle çok kolay olmuyor, ancak bir kez arkadaş olunduğu zaman ilişki uzun süreli ve güçlü oluyor. İsviçre, bu açıdan Danimarka, Norveç ve Hollanda gibi ülkelere benziyor. 

Ankete göre, arkadaş edinmek için en iyi yerler okul ve iş ortamları. Ankete katılanların yüzde 44’ü, yakın arkadaşlarıyla buralarda tanışıyor. Yüzde 23,5 aile ve tanıdıklar yoluyla, yüzde 10 ise spor aktivitelerinde yeni arkadaşlar ediniyor. 

Ankete katılanların neredeyse dörtte üçü, arkadaşlık ilişkilerinden memnun olduğunu söylüyor. Her iki kişiden biri ise, arkadaşlarına yeterli vakit ayıramamaktan şikayetçi. 

Geri Dön 09 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN