Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Mayıs 2023 Pazartesi

İdamları eleştiren Büyükelçi Lozano, İran Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

İsviçre'nin İran Büyükelçisi Nadine Olivieri Lozano, Mahsa Amini eylemlerine katılan üç protestocunun idamını eleştirdiği tweet sonrası İran Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

İsviçre Büyükelçisi Nadine Olivieri Lozano, cuma günü, Mahsa Amini eylemlerine katılan üç muhalifin idam edilmesini kınayan ve devrim öncesine ait İran bayrağını kullandığı bir tweet paylaştı. Bu tweet üzerine büyükelçi, İran Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

Şubat ayında Büyükelçi Lozano, İslam Cumhuriyeti'ndeki bir Şii kutsal şehrini ziyareti sırasında, çarşaf giydiği için internette yoğun eleştirilere maruz kalmıştı. Bazı gözlemciler, büyükelçinin kıyafet seçiminin, 'İran rejimine destek işareti' gibi göründüğünü söyleyerek büyükelçiyi eleştirmişti. İsviçre Dışişleri Bakanlığı ise bu eleştirileri kabul etmemişti.

Geri Dön 22 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN