Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Ekim 2023 Çarşamba

2022’de yalnızca 42 bin 200 konuta ruhsat izni verildi

İsviçre'de geçtiğimiz yıl, yalnızca 42 bin 200 konuta ruhsat izni verildi. Söz konusu sayının son 10 yılın en düşük değeri olduğu ifade edildi.

İsviçre’de konut krizi ruhsat izinlerine itirazlar nedeniyle derinleşiyor. Gayrimenkul danışmanlığı Wüest Partner şirketinden yapılan açıklamada,  2022’de yalnızca 42 bin 200 konuta ruhsat izni verildiği hatırlatılarak, sayının son on yılın en düşük değerlerine işaret ettiği belirtildi. Federal Konut Ofisi (BWO), 2026 yılına kadar kiralık dailerde 50 binden fazla konut açığı olabileceğini vurguladı, “Konut krizine doğru ilerliyoruz" denildi. Ruhsat izinlerinin itiraz nedeniyle hiç çıkmadığı ya da durdurulduğu kaydedildi. Artan itirazların ücrete tabi tutulması da gündeme getirildi. 

İsviçre'de Zürcher Kantonalbank'ın hesaplamalarına göre inşaat izinlerine ilişkin başvuruların onay süresi dört aya yakın sürdüğü kaydedildi. Söz konusu sürenin 2010 yılından bu yana yüzde 70 arttığı ifade edildi.

Geri Dön 18 Ekim 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN