Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Şubat 2024 Çarşamba

Lufthansa'da 3 günlük grev

Lufthansa'da yer hizmetleri çalışanları, 3 günlük greve çıktı. Bugün başlayan grev, 1 Mart'a kadar sürecek.

Lufthansa'da 3 günlük grev

Birleşik Hizmet Sektörü Sendikası (Ver.di), Lufthansa ile yapılan dördüncü toplu sözleşme görüşmelerinde şirketin ücret teklifinde herhangi bir iyileştirme yapılmaması üzerine 28 Şubat'tan 1 Mart'a kadar sürecek üç günlük bir grev kararı aldı. Grevin amacı, Lufthansa'nın yer hizmetleri çalışanlarının ücretlerinde iyileştirme yapılması. Sendika, yer hizmetleri personeli için en az 500 avro artışla yüzde 12,5 ücret artışı ve yüksek enflasyonu telafi etmek için tek seferlik 3 bin avro ikramiye talep ediyor.

Lufthansa yönetimi, ücret artışının öne çekilmesi ve enflasyon telafi priminin hızlı ödenmesi gibi iyileştirilmiş bir teklif sunsa da, sendika teklifi yetersiz bulduğunu belirterek reddetti. Sendikanın müzakere temsilcisi Marvin Rechinsky, Lufthansa'nın sorumluluğunu kabul ederek grevleri önlemesi gerektiğini ifade etti.

Lufthansa'dan açıklama

Lufthansa’dan yapılan açıklamda, 28 Şubat için planlanan uçuşlarda, 'grevin büyük bir etkisi olmayacağının öngörüldüğü' ifade edildi. Şirket, “Yine de, seyahatinizden önce lufhansa.com veya Lufthansa’nın mobil uygulamasından uçuşlarınızı kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Ver.di grevinin perşembe ve cuma günü ne kadar etki edeceği henüz inceleniyor. Gelişmeleri lufthansa.com üzerinden takip edebilirsiniz” açıklamasında bulundu.

Görüşmeler 13 ve 14 Mart'ta sürecek

Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin beşincisi 13 ve 14 Mart tarihlerinde yapılacak. Lufthansa'da daha önce gerçekleşen grevler yüz binlerce yolcuyu etkilemişti. Grevler, Almanya'daki ücretler ve çalışma koşulları konusundaki anlaşmazlıkların bir parçası olarak devam ediyor. Bu durum, Almanya'nın GSYH'sinin 2023'de yüzde 0,3 küçülmesine potansiyel bir faktör olarak Bundesbank tarafından işaret edilmişti.

Geri Dön 28 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN