Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Şubat 2024 Çarşamba

Lufthansa'da grev: 100 binden fazla yolcu etkilendi

Lufthansa, yer hizmetleri çalışanlarının grevi nedeniyle Almanya'da yüzlerce uçuşu iptal etti.

Lufthansa'da grev: 100 binden fazla yolcu etkilendi

Grev, 18 Şubat'ta alınan kararla, 20 Şubat Salı günü saat 04.00 itibarıyla başladı ve 27 saat sonra, bu sabah saat 07.10'da sona erdi. İptal edilen uçuşlar, 100 binden fazla yolcuyu etkileyerek, Frankfurt, Münih, Hamburg, Berlin, Düsseldorf, Köln ve Stuttgart havalimanlarında planlanan uçuşların sadece yüzde 10 ila 20’sinin gerçekleşmesine yol açtı. 

Grev, Lufthansa'nın yer hizmetleri çalışanları için ücret artışı ve enflasyonla mücadele kapsamında tek seferlik 3 bin avro ödeme yapılması talepleri üzerine, Birleşik Hizmet Sektörü Sendikası (Ver.di) tarafından düzenlendi. Ver.di sendikası, yer hizmetleri personelinin maaşlarında en az 500 avro olmak üzere yüzde 12,5 oranında artış yapılmasını talep ediyor. 

Lufthansa ile Verdi sendikası arasında ücretlerin iyileştirilmesi amacıyla yapılan görüşmelerin sonuçsuz kalması üzerine, sendika bu ay içerisinde ikinci kez grev çağrısında bulundu. 7 Şubat'ta gerçekleşen ilk grevde yaklaşık 1.000 uçuşundan 900'ü iptal edilmiş ve yaklaşık 100 bin yolcu etkilenmişti. Lufthansa, grev nedeniyle uçuş iptallerinin devam edebileceği ve gecikmeler olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Geri Dön 21 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN