Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Şubat 2023 Pazartesi

Hanau saldırısında ölenler anıldı

19 Şubat 2020’de ırkçı terörist Tobias Rathien tarafından 4’ü Türk 9 kişinin öldürüldüğü katliamın 3’üncü yılında anma töreni düzenlendi.

Hanau saldırısında ölenler anıldı

Törene kurbanların yakınları, sivil toplum örgütleri ve farklı partilerden politikacılar katıldı. Hessenschau’da yer alan habere göre katılımcılar arasında; İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Türkiye'nin Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer, Hanau Belediye Başkanı Claus Kaminsky’nin yanı sıra çeşitli milletvekilleri, siyasetçiler ve sivil toplum örgütleri bulundu. Anmalarda ‘unutmaya karşı - hoşgörü ve insan onuru’ mottosuyla konuşmalar yapıldı.

Cumartesi gününden beri çeşitli şehirlerde Hanau’ da gerçekleşen ırkçı saldırıyı anmak için etkinlikler gerçekleştiriliyor. Saldırıda yakınlarını kaybedenler, konunun daha fazla tartışılması ve gündemde kalması gerektiğinin altını çiziyor. 

Saldırıdan sonra terörist Tobias Rathjen’ in evine yapılan baskında kendisi ve annesi ölü olarak bulunmuştu. Davaya 2021 yılında saldırganın azmettiricisi ya da ortağı bulunmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı verilmişti. 

OKTAN ERDİKMEN'İN YAZISI İÇİN TIKLAYIN...

Geri Dön 20 Şubat 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN