Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Şubat 2023 Pazar

Hanau katliamının ardından

3 yıl önce bugün, 19 Şubat 2020’de, Hanau’da düzenlenen ırkçı terör saldırısında, 4’ü Türk 9 kardeşimiz katledildi. Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. Buraya kadar herkes hemfikir ama yetkililer burada susuyor. Lütfen bundan sonrasını da okuyup herkese anlatın. 

Hanau katliamının ardından

-OKTAN ERDİKMEN-

Irkçı faşist teröristin tek başına hareket ettiğini söylediler. Soruşturmayı kapattılar. Yani tek başına gitmiş, 9 kişiyi öldürmüş, ardından annesini de öldürüp intihar etmiş. Ona bu süre zarfında kimse yardım etmemiş. Babası hakkında da bir soruşturma var ama emniyette, istihbaratta herkes sütten çıkmış ak kaşık. 

Burası çok önemli 

Katliamdan sonra, gece saat 12 civarında, polisler katilin evinin etrafını sardılar. Baskını ise sabah 5'te yaptılar. Neden beş saat beklediler, bilinmiyor. O gece Hanau'da görev yapan 13 özel harekat polisi, daha sonra aşırı sağ şüphesiyle görevden alındı. Birinin odasında, Nazi sembolleri bulundu.

Bunlar Frankfurt’ta görevli polislerdi. Frankfurt’ta bir karakoldan NSU mağdurlarının avukatı Yıldız’ın adres bilgilerine bakılmıştı. Sonra onun yok edileceğine ilişkin bir tehdit mektubu gönderildi. Polislerin Whatsapp gruplarında aralarında Hitler fotoğrafı paylaştığı ortaya çıktı. 

Onlar görevden alındı. Peki ya geri kalanlar ne olacak? 

Bu ilk değildi. NSU cinayetlerinde de büyük soru işaretleri vardı. Halit Yozgat’ın öldürüldüğü kafede, bir istihbarat ajanın olduğu ortaya çıkmıştı. Soruşturma sürecinde, bazı dosyalar hakkında gizlilik kararı verildi. Hessen eyalet meclisi, CDU ve Yeşiller partilerinin oylarıyla bu dosyaların gizli kalmaya devam etmesine karar verdi.

Hanau’da ’intihar eden’ teröristin silah ruhsatı vardı. Operasyon için 5 saat bekleyenlerin yasal mermileri, polis üniformaları vardı. 

Avukatın adresine bakıp onu kızıyla tehdit edenlerin maaşlarını biz ödüyorduk. Onların resmi polis rozetleri vardı. Hala onlar gibi binlercesinin maaşını ödemediğimizi kim iddia edebilir? 

Birbirimizden başka kimsemiz yok 

Bizimse birbirimizden başka hiçkimsemiz yok. Irkçı faşist Hanau’da tetiği çekerken, karşıdakiler Türk mü, Kürt mü; Alevi mi, Sünni mi; dindar mı, değil mi? diye hiç düşünmedi. Onun için hepimiz aynıydık. Şimdi aynaya bakıp kendimize şu soruyu soralım arkadaşlar: Biz bu faşistler kadar olamayacak mıyız? Birlik olamayacak mıyız?

Ne olur artık günlük siyasi tartışmaları, saçma sapan ayrışmaları bir kenara bırakıp bir olalım. Biz bir olursak, önümüzde kimse duramaz. 

İki gram beyni olan bu ırkçı faşist gerizekalılar hiç duramaz. Ama eğer biz örgütlü olamazsak, örgütlü ve aptal azınlık gelir bizi yönetir.

Geri Dön 19 Şubat 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN