Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Ağustos 2022 Salı

Yüz binlerce koronavirüs ilacı çöpe gidecek

Federal hükûmet raf ömrü sona erdiği için 4 milyon doz aşıyı çöpe atmak zorunda kalmıştı. Şimdi de koronavirüs ilacı ‘Paxlovid’ aynı tehdit altında.

Düşük talep nedeniyle Almanya’da yüz binlerce kutu ilacın çöpe gidebileceği söylendi. CSU Sağlık Politikası Uzmanı Stephan Pilsinger’in Meclis’e verdiği soru önergesine Federal Sağlık Bakanlığı tarafından verilen cevaba göre, sipariş verilen 1 milyon ilacın 460 bini teslim edildi ve bu ilaçların 280 bininin son kullanma tarihi 2023’e kadar dolacak. 

CSU’lu Stephan Pilsinger RND’ye verdiği demeçte, “Milyonlarca avroluk (Paxlovid) ilacının son kullanma tarihinin geçecek olması, Karl Lauterbach'ın hala hiçbir şey öğrenmediğini gösteriyor. Bu tamamen para israfı. Böyle değerli bir ilacı, kullanım tarihi sona ermeden önce daha fakir ülkelere vermek daha iyi olurdu” dedi.

Geri Dön 16 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN