Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Ağustos 2022 Çarşamba

Yeşiller: Trenlerde birinci sınıf yolcu bölümü kaldırılsın

Yeşiller Partisi, seçim vaatleri arasında bulunan trenlerdeki birinci sınıf yolcu bölümünün kaldırılmasını talep etti.

Trenlerde birinci sınıf yolcu bölümü, özellikle 9 avroluk indirimli bilet uygulaması sürecinde vatandaşta rahatsızlık yarattı. Zira bu bölümdekiler rahat rahat otururken, ikinci sınıf yolcu bölümünde insanlar ayakta ve sıkış tepiş hâlde yolculuk yapıyor. Birinci sınıf bölümünün iptal edilmesiyle trenlerin yolcu kapasitesi de yüzde 10 artacak.

Diğer partiler öneriye karşı

Ne var ki Yeşiller’in bu önerisi diğer siyasi partilerde karşılık bulmadı. Sosyal demokrat SPD’nin Ulaştırma Politikaları Uzmanı Christoph Bratmann, dpa’ya verdiği demeçte ulaşım kapasitesinin artırılmasının tek yolunun daha fazla tren kullanmak olduğunu savundu.

Liberal FDP de birinci sınıfın kaldırılmasına karşı çıktı. FDP’li Stefan Birkner de dpa’ya konuştu ve trenlerin uzatılması gerektiğini savundu.

CDU da trenlerde birinci ve ikinci sınıfın ekonomik faydalarına saygı duyulduğu belirtti. CDU Genel Sekreteri Sebastian Lechner, bu uygulamanın devam etmesi gerektiğini söyledi.

Geri Dön 31 Ağustos 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN