Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Mayıs 2022 Cumartesi

SPD tüm gençlere 20 bin avro yardım önerdi, FDP karşı çıktı

SPD’nin Doğu Almanya Sorumlusu Carsten Schneider, yoksul gençlerin hayata atılabilmesi için 18 yaşına basan tüm gençlere 20 bin avro yardım önerdi. Yardımın varlık vergisi alınarak yapılmasını teklif etti. FDP öneriye karşı çıktı.

SPD tüm gençlere 20 bin avro yardım önerdi, FDP karşı çıktı

SPD’nin Doğu Almanya Sorumlusu Carsten Schneider, ekonomik eşitsizliği azaltmak için, ülkede 18 yaşına basan herkese 20 bin avro destek verilmesi önerisinde bulundu. Bu desteğin, nüfusun en zengin yüzde 10’luk kesiminden varlık vergisi alınarak finanse edilmesini öneren Schneider, özellikle büyük şehirlerde yaşayanların büyük çoğunluğu için genç yaşta birikim sahibi olmanın artık mümkün olmadığını vurguladı, bu yardımın gençlere daha adil bir başlangıç şansı tanıyacağını belirtti.

Teklife Sol Parti’den de destek geldi. FDP ise, “varlığın yeniden dağıtılması için klasik bir fikir” diyerek öneriyi eleştirdi. FDP’li milletvekili Jens Teutrine, "Gençlerin sadakaya ihtiyacı yok" dedi.

Almanya’da 45 kişinin serveti, en yoksul 45 milyon kişinin servetine eşit.

Geri Dön 14 Mayıs 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN