Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Haziran 2022 Çarşamba

Sendikalar ve işverenler görüşecek: Scholz’a tepki

Hükûmet, 4 Temmuz'da  enflasyona karşı çözüm yollarını tartışmak için sendikalar ve işverenlerle bir araya gelecek. Şansölye Scholz’un toplu sözleşmelerde kalıcı ücret artışları yerine tek seferlik vergiden muaf ikramiye verilmesi teklifine tepki var.

Sendikalar ve işverenler görüşecek: Scholz’a tepki

Scholz’un önerisi, koalisyon ortağı Yeşiller de dahil olmak üzere geniş çapta reddedildi.

Yeşiller Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Andreas Audretsch, Ippen-Media ağına yaptığı açıklamada, "Güçlü firmalarda çalışan, yüksek gelir grubuna dahil kişiler neden devlet desteği alacak anlaşılır gibi değil. Serbest meslek sahiplerine veya tarife dışı şirketlerde çalışanlara nasıl yardım edileceği belirsiz” dedi. 

CSU finans politikacısı Sebastian Brehm, RND’ye verdiği demeçte, “Şansölye'nin planına göre emekliler ve öğrenciler bir kez daha unutuldu” ifadelerini kullandı. 

Sol Parti Eş Başkanı Martin Schirdewan, RTL/ntv’ye konuştu. Schirdewan, “Sendikalar, emekçinin satın alma gücünü desteklemek istiyorsa toplu pazarlıklarda daha yüksek taleplerde bulunmalı” dedi. 

SPD'li finans politikacısı Michael Schrodi, “Tek seferlik ödemelerle enflasyon, fiyat sarmalından biraz olsun kurtulabiliriz. Eyalet vergi muafiyeti ile birlikte, yüksek fiyatlar yumuşatılabilir” görüşünde.

Ver.di Sendikası, IG Metall ve Polis Sendikası’ndan yapılan açıklamalarda ise “Tek seferlik yardımlar bizi hiçbir yere götürmez” dendi. 

IG Metall ayrıca sosyal medya üzerinden "Başbakanlıkta toplu pazarlık yapılmayacak" paylaşımında bulundu. 

Alman Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü Başkanı Marcel Fratzscher, “Evrensel maaş kesintilerine inanmıyorum. Bu krizin yükünü emekçilerin sırtına yüklemek olur” dedi. 

Münih ifo Enstitüsü Başkanı Clemens Fuest, “Vergiden muaf tek seferlik ödemelerle istenen rahatlamayı sağlamak zor. Hükümetin enflasyonla ilgili çalışmalar yapması meşru. Ancak enflasyonla mücadele edecek en yetkili kurum Avrupa Merkez Bankası’dır” diye konuştu.

FDP Grup lideri Christian Dürr ise çalışanların üzerindeki yükü kalıcı olarak hafifletmek için vergi oranlarını enflasyona göre ayarlanmasını öneriyor. 

Geri Dön 29 Haziran 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN