Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Ağustos 2022 Perşembe

Şansölyeden nükleere yeşil ışık

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, enerji krizine karşı nükleer santrallerin çalışma süresini uzatılmasını değerlendirdiğini açıkladı.

Şansölyeden nükleere yeşil ışık

İlk kez bu kadar net bir sinyal veren şansölye yine de temkini elden bırakmadı. Scholz yaptığı açıklamada bir karar vermeden önce enerji arzı üzerindeki stres testinin sonuçlarının beklenmesi gerektiğini söyledi. FDP ve CDU/CSU - Birlik partileri, nükleer santrallerin çalışma sürelerinin uzatılmasını çağrısında bulunurken, SPD ve Yeşiller bu konuda bölünmüş durumda. 

Yeşiller Eş Başkanı Ricarda Lang, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada nükleer santrallerin faliyetlerine devam etmesine ilişkin olarak “Biz olduğumuz sürece, bu kesinlikle olmayacak” demişti.

Yeşiller Partili eski Çevre Bakanı Jürgen Trittin, nükleer santrallerin çalışma sürelerinin uzatılmasıyla ilgili önerileri eleştirdi. RND’ye konuşan eski Bakan, “Maliye Bakanı Lindner’in, nükleer santrallerle ilgili önerileri Yeşiller’in çevre dostu ilkelerine karşı. Koalisyonda bu konuda bir fikir birliği kesinlikle sağlanamaz. Bavyera Başbakanı Söder’in önerileri de siyasi bir popülizmden ibaret” dedi. Buna karşın aynı partiden Rebecca Harms ise farklı düşünüyor. Harms, Rusya’ya enerji bağımlılığından kurtulmanın bir bedeli olduğunu ifade ederek enerjide arz güvenliğini garanti altına almak için tüm seçeneklerin masaya yatırılması gerektiğini ifade etti.

Geri Dön 04 Ağustos 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN