Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Temmuz 2022 Çarşamba

Sadece Yeşiller oylarını artırdı

Seçim anketine göre SPD, Birlik ve FDP oy kaybetti. Oylarını artıran tek parti ise Yeşiller oldu.

BILD Gazetesi adına INSA araştırma şirketi tarafından tarafından yapılan son ankete göre, bu pazar seçim olsa, SPD oyların yüzde 18,5’ini (- 1,5) alacak. Bu oran SPD’nin Federal Meclis seçimlerinden bu yana en düşük oy oranı oldu. FDP 0,5 puan kaybederek yüzde 8'e geriledi. 

INSA anketine göre, trafik ışığı koalisyonundaki partilerden sadece Yeşiller oylarını yüzde 22’ye (+1) çıkardı. CDU/CSU Birlik partilerinin oyları yüzde 26,5 (-0,5), AfD’nin oy oranı yüzde 12, Sol Parti’nin ise yüzde 4,5’da kaldı.

Insa Başkanı Hermann Binkert, "Yeşiller, büyüyen tek trafik ışığı partisi. Vatandaşların geleceğe yönelik giderek artan karamsar bakış açısı var; bu da SPD, Birlik ve FDP’ye olan güvene neden mal oldu” dedi.

Geri Dön 20 Temmuz 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN