Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Temmuz 2022 Cuma

Lauterbach eleştirilere yanıt verdi: Adını koymak lazım

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, sonbahar için yaptığı ‘katil varyant’ uyarısını eleştirenlere yanıt verdi. Bakan, "Felaketi andıran bir kelime kullanıyorum ama bazen, bazı şeylerin adını koymak lazım" dedi.

Almanya’da günlük koronavirüs vakaları hâlâ 100 binin üzerinde. Son 24 saatte 104 bin 126 yeni vaka tespit edilirken 157 kişi de koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, yoğun bakım ünitelerindeki hasta sayısının arttığına dikkat çekti ve sonbahar için ‘katil varyant’ uyarısında bulundu.

Bazı uzmanlar, Bakan Lauterbach’ın ‘katil varyant’ söyleminin gereksiz bir panik havası yarattığı görüşünde. Lauterbach bu eleştirilere "Felaketi andıran bir kelime kullanıyorum ama bazen, bazı şeylerin adını koymak lazım" diyerek yanıt verdi.

Geri Dön 29 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN