Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Mayıs 2022 Perşembe

Kubicki: Olaf Scholz sosis değil

FDP Genel Başkanvekili Wolfgang Kubicki, Olaf Scholz sosis değil, Almanya Federal Cumhuriyeti'nin Başbakanı. Bu da saygı gösterilmesini gerektiriyor" dedi.

Kubicki: Olaf Scholz sosis değil

Başbakan Olaf Scholz, Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier’ın Ukrayna ziyaretinin reddedilmesi üzerine Kiev’i ziyaret etmeyeceğini söylemişti. Başbakan Scholz, "Bu kadar askeri ve mali yardım yapan, Ukrayna'nın geleceği için önemli olacak güvenlik garantileriyle ilgili bir durum olduğunda ihtiyaç duyulacak ülkeye, 'ancak Cumhurbaşkanı gelemez’ denmesi kabul edilemez" demişti. Bunun üzerine Ukrayna Berlin Büyükelçisi Andrij Melnyk, "Hakarete uğramış mağdur rolünü oynamak devlet adamlığı gibi durmuyor" ifadelerini kullanmıştı.

"Olaf Scholz sosis değil"

Koalisyon ortağı Hür Demokrat Parti (FDP) Genel Başkanvekili Wolfgang Kubicki, Melnyk’in sözlerine tepki gösterdi. Kubicki, "Olaf Scholz sosis değil, Almanya Federal Cumhuriyeti'nin Başbakanı. Bu da saygı gösterilmesini gerektiriyor" ifadelerini kullandı. FDP’li vekil Marie-Agnes Strack-Zimmermann da Ukraynalı büyükelçiye Steinmeier’dan özür dileme çağrısı yaptı. FDP’li vekil, "Sevgili Bay Melnik, Cumhurbaşkanı'ndan özür dilenir ve başbakan da kibarlıkla gelmesi için davet edilir. Önce cumhurbaşkanını istemeyip daha sonra Scholz'un Kiev'i ziyaret etmesi beklenemez” ifadelerini kullandı.

Irkçı Almanya için Alternatif Parti’nin (AfD) grup başkanı Tino Chrupalla ise büyükelçinin Dışişleri Bakanlığına çağrılmasını ve söylediklerinden dolayı özür dilemezse hükûmetin onu görevden almasını istedi.

Geri Dön 05 Mayıs 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN