Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Ağustos 2022 Çarşamba

Irkçıların ‘Habeck’in ölüm videosuna’ İçişleri Bakanı’dan tepki

İçişleri Bakanı Nancy Faeser, aşırı sağcı Özgür Saksonya grubunun Ekonomi Bakanı Robert Habeck’i kaçırarak öldürmeyi planladıkları videosuna tepki gösterdi.

Welt yayınında konuşan İçişleri Bakan Faeser, "Artan enerji fiyatlarını protesto edebilirsiniz. Ancak bunu başkalarını tehdit ederek yapamazsınız. Söylenebileceklerin de bir sınırı var” dedi.

Saksonya’nın Heidenau kentinde ‘Özgür Saksonya’ grubu mensubu 100’e yakın aşırı sağcı dün akşam bir protesto gösterisi düzenlemiş ve Habeck’in öldürülmesi planı videosunu izletmek istemişti. Özgür Saksonya’ grubu mensuplarının daha önce de CDU’lu Saksonya Eyalet Başbakanı Michael Kretschmer’i kaçırarak öldürme planları yaptığı ve bazı şüphelilerin yakalanarak gözaltına alındığı da belirtildi.

Öte yandan Berlin’de aktif görevde olan 106 polis memuru hakkında ‘aşırı sağcı eğilim şüphesiyle’ ırkçılık soruşturması açıldı.

Geri Dön 10 Ağustos 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN