Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman ekonomisi resesyona girecek - 20 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
07 Eylül 2022 Çarşamba

IMK: 200 milyar avroluk şok bizi bekliyor

Üçüncü yardım paketinin detaylarının açıklanmasından sonra IMK Direktörü Sebastian Dullien, "Akaryakıtın zamlanması, Alman ekonomisinde 2023 yılında 200 milyar avroluk bir şok yaratacak" dedi.

Hans Böckler Vakfı Makroekonomik Araştırmaları Enstitüsü (IMK) Direktörü Sebastian Dullien, koalisyonun açıkladığını yeni yardım paketinden kısmen olumlu ancak yetersiz buluyor.

Tagesschau’a konuşan IMK Direktörü Sebastian Dullien, “Akaryakıtın zamlanması, Alman ekonomisinde 2023 yılında 200 milyar avroluk bir şok yaratacak. Talepte yaratılan 65 milyar avroluk canlanmanın prensipte bu şokun üçte birini karşılayacak” ifadelerini kullandı.

İş dünyası da memnun değil

Alman Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği (DIHK) Başkanı Peter Adrian, Handelsblatt’a verdiği demeçte hükûmetin açıkladığı yardım paketinin tam bir hayal kırıklığı olduğunu söyledi. DIHK Başkanı, "Her gün daha fazla şirket hayatta kalmak için savaşıyor. Yardım paketinde büyük boşluklar var” dedi.

Geri Dön 07 Eylül 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN