Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mayıs 2022 Çarşamba

Grenoble'de havuza haşemayla girilebilecek

Fransa’nın Grenoble kenti belediyesi, şehirdeki kamuya açık yüzme havuzlarında haşema veya tesettür mayoyla yüzmenin serbest kılınmasını onayladı.

Değişiklik, Belediye Meclisi’nde yapılan oylamada 27’ye karşı 29 oyla kıl payı kabul edildi. Belediye Başkanı, ‘Grenoble feminist bir şehir. Kadınlara uygulanan gereksiz kısıtlamaları kaldırmak istiyoruz’ dedi, isteyenlerin üstsüz, isteyenlerin de haşemayla yüzebilmesi gerektiğini dile getirdi.

"Laikliğe aykırı" tepkisi

Bu karar, laikliğe aykırı olduğu gerekçesiyle sert tepki aldı. Şehrin dahil olduğu Auvergne-Rhône-Alpes bölgesinin lideri, kentin devlet ödeneklerini kaybedeceği uyarısında bulundu.

Geri Dön 18 Mayıs 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN