Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Ağustos 2022 Çarşamba

Fransa’ya doğalgaz akışı azaltılıyor

Rus enerji şirketi Gazprom, Fransa’ya yapılan gaz sevkiyatının azaltılacağını bildirdi. Fransa doğalgaz ihtiyacının yüzde 70'ini nükleerden karşılıyor.

Gazprom, sözleşmelerin uygulanması konusunda anlaşmazlıklar yaşandığını ve enerji arzı ile ilgili endişeler nedeniyle Fransız enerji şirketi Engie’ye gaz sevkiyatını azaltacaklarını duyurdu.

Fransa, Avrupa’nın diğer ülkelerine kıyasla Rus gazına daha az bağımlı, doğalgaz ihtiyacının yüzde 70’ini nükleer reaktörlerden elde ediyor. Ancak yine de kışın enerji kıtlığı yaşanmasından endişe ediliyor. Başbakan Elisabeth Borne, şirketleri enerji tüketimini azaltmaya çağırdı, aksi takdirde kış aylarında şirketlerin enerji tüketiminin kısıtlanabileceği uyarısında bulundu. Borne, ancak bütün en kötü durum senaryoları bir araya gelirse, özel hanelerin enerji tüketiminin de kısıtlanmak zorunda kalınacağını vurguladı. 

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da doğalgaz ve elektrik arzında yaşanabilecek sorunları ve beklenen zamlara karşı alınabilecek önlemleri görüşmek üzere cuma günü Savunma Kurulu toplantısı düzenleneceğini açıkladı. 

Geri Dön 31 Ağustos 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN