Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Ağustos 2022 Cuma

Frankfurt’taki üniversite hastanesinde 2 günlük grev

Frankfurt Üniversite Hastanesi çalışanlarının bir kısmı dün ve bugün 2 günlük bir uyarı grevine gitti. Sendika 4 bin personeli greve çağırmıştı ama sadece 300 çalışan katıldı.

Artan iş yükünden dolayı istifa eden bir yoğun bakım hemşiresi, “3 hastayla yoğun bakımda aynı aynı ilgilenmek gerekiyor. Geçtiğimiz birkaç yıl bu yük git gide arttı. İnsani olarak bunu kimse kaldıramaz” dedi.

Ver.di Sendikası, çalışanları rahatlatmak için toplu sözleşme talep ediyor. Diğer şeylerin yanı sıra, hemşire başına düşen hasta sayısının sabitlenmesi, daha iyi eğitim koşulları ve fazla çalışma durumlarında ek ücret gibi taleplerde bulunuyor. 

Grev çağrısı SPD Meclis Grubu tarafından da destek gördü. SPD Milletvekili Daniela Sommer, “Bu eylemin arkasında dayanışma içinde duruyoruz ve Hessen eyalet hükümetini ve Frankfurt Üniversite Hastanesi yönetimini, toplu iş sözleşmesinde anlaşmaya çağırıyoruz" dedi.

Son zamanlarda, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde de 6 üniversite hastanesinin çalışanları greve gitmişti. Personel eksikliği nedeniyle 10.000'den fazla ameliyat ertelenmek zorunda kalmıştı.

Geri Dön 26 Ağustos 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN