Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman ekonomisi resesyona girecek - 20 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
24 Haziran 2022 Cuma

Enflasyona karşı önlem çağrısı

Sendikalar, tüketici hakları dernekleri, Birlik Partileri ve SPD’nin bazı kesimleri artan enflasyona karşı önlem alınsın çağrısında bulundu.

Alman Sendikalar birliği Başkanı Yasmin Fahimi, Funke Medya’ya verdiği demeçte, enerji krizi ve artan fiyatlar karşısında yeni bir yardım paketinin kaçınılmaz olduğunu savundu. Fahimi, "Sosyal yardımlarla geçinenler için kalıcı olarak verilecek aylık ek bir ödenek daha talep ediyoruz. Ayrıca elektrik ve doğalgaz için bir tavan fiyat belirlenmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Federal Tüketiciler Birliği Başkanı Jutta Gurkmann da benzer bir çağrı yaparak kira yardımı alanlara verilecek yakın ödeneğinin sabit kalmaması ve enflasyona göre yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyledi. Gurkmann, "Örneğin doğalgaz fiyatları 2 katına çıkarsa hükûmet yakıt yardımını buna göre yeniden artırmalıdır" dedi.

CDU Başkan Yardımcı Jens Spahn da elektrik vergisinde indirim çağrısı yaptı. Enerji ve para tasarrufu sağlanabilecek kuponlar önerdi. Ancak başka bir detay vermedi.

CDU’nun Meclis İşçi Grubu Başkanı Axel Knoerig de yol yardımlarıyla ilgili ödeneklerin gelirden bağımsız olarak hesaplanması gerektiğini savundu. Knoerig, "Yeni yardım paketinin kimleri kapsayacağı net olarak belirlenmeli, amaç ihtiyacı olan insanları rahatlatmak olmalı" diye konuştu.

SPD Parlamento Sekreteri Katja Mast, “Temmuz ayında sendikalar, işverenler ve hükümet arasında başlayacak görüşmelerden umutluyum. Kurulacak sosyal diyalog sayesinde daha akılcı çözümler bulacağımıza inanıyorum” dedi.

Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Hubertus Heil, dün Stern Dergisi’ne verdiği demeçte “Devlet müdahelesinin de bir sınırı var. Toplumun bütün kesimlerini kapsayacak düzenlemeler yapmamız mümkün değil. Zaten çok yüksek gelir grubunu desteklemek için bir neden de yok. Yeni yardım paketlerinde önceliğimiz düşük gelirliler olacak" demişti. 

Geri Dön 24 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN