Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sivrisinek alarmı - 17 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Haziran 2022 Perşembe

Çalışma Bakanı: Devlet müdahalesinin de bir sınırı var

Federal Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Hubertus Heil, Yeşiller Partili Cem Özdemir’in gıdada KDV indirimi önerisini değerlendirdi. Bakan Heil, "Devlet müdahalesinin de bir sınırı var. Herkesi kapsayacak düzenlemeler yapmamız mümkün değil" dedi.

Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Hubertus Heil, Stern dergisine konuştu. Bakan Heil, Tarım Bakanı Cem Özdemir’in gıdada KDV’nin sıfırlanmasına yönelik önerisini değerlendirerek "Devlet müdahelesinin de bir sınırı var. Toplumun bütün kesimlerini kapsayacak düzenlemeler yapmamız mümkün değil. Zaten çok yüksek gelir grubunu desteklemek için bir neden de yok. Artan fiyatlar düşük gelirli insanlar için varoluşsal bir tehdite dönüştü. Bu yüzden yeni yardım paketlerinde önceliğimiz onlar olacak" karşılığını verdi.

Yüksek enerji fiyatları nedeniyle işsizler ve dar gelirli kesim için uzun vadeli bir desteğe ihtiyaç olduğunu belirten bakan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e seslenerek "Enerji krizini kullanarak toplumumuzu bölemeyecek açıklamasında bulundu.

Enflasyonla ilgili diğer bakanlara nazaran daha pembe bir tablo çizen Heil, "Önümüzdeki yıl fiyatların normale döneceğini düşünüyorum" dedi.

Geri Dön 23 Haziran 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN