Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Mayıs 2022 Salı

Bakıma muhtaç kişiler için ayrılan 12 milyar avroluk bütçe kullanılamıyor

Sosyal Dernek’in (Vdk) araştırmasına göre Almanya’da bakıma muhtaç kişiler ve yakınları her yıl en az 12 milyar avroluk yardım hakkını ‘saçma ve gereksiz’ ön koşullar nedeniyle kaybediyor.

Welt am Sonntag’ın Vdk’nin araştırmasına dayanarak yayımladığı habere göre bakım hizmetlerinden yüzde 62 ila yüzde 93 oranında faydalanılamıyor. Hanehalkı için ayda 125 avro yardım miktarı hesaplanıyor. Ne var ki bakıma muhtaç kişilerin yüzde 80’i bu yardımı alamadı. Yani yılda yaklaşık 4 milyar avroluk bütçe kullanılmadı. 

Hasta Koruma Vakfı Başkanı Eugen Brysch yaptığı açıklamada şöyle dedi:

Çok sayıda bakıma muhtaç insan ve onların yakınları bakım hizmetleri sektöründe uygun hizmet bulamadıkları için devlet desteğinden yararlanamıyor. Bu devlet bütçesinden ayrılan 12 milyar avronun kullanılamaması anlamına geliyor.

Geri Dön 10 Mayıs 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN