Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Ağustos 2022 Cuma

Aşırı sağcı terör tehdidi büyüyor

Belçika’da geçen yıl 218 aşırı sağcı terör tehdidi tespit edildi. Aşırı sağcıların internet üzerinden örgütlenmesi salgın döneminde hız kazandı.

Tehdit Değerlendirme Komisyonu’nun (OCAD) yıllık raporuna göre, Belçika’da geçtiğimiz yıl toplam 218 aşırı sağcı terör tehdidi kaydedildi. Bunların 20’si, ‘ciddi bir tehlike’ olarak sınıflandırıldı, aralarından en çok gerginliğe yol açan olay da aşırı sağcı bir askerin ordu deposundan ağır silahlar çalıp kayıplara karışması oldu.

Raporda, birçok aşırı sağcının tek başına hareket ettiği, el yapımı patlayıcılar ve ateşli silahlar ile saldırı tehdidinde bulunduğu belirtildi. Aşırı sağcıların internet üzerinden örgütlenmesi de pandemi nedeniyle hız kazandı, çevrimiçi gruplarda çok sayıda yalan haber ve komplo teorilerinin dolaştığı tespit edildi. Aşırı sağcı gençlerin sayısı da arttı. 16-18 yaşındaki çok sayıda erkek çocuğunun, internette okuduğu yalan haberler nedeniyle kutuplaşma eğilimi gösterdiği vurgulandı. 

Geri Dön 12 Ağustos 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN