Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Temmuz 2022 Cumartesi

Almanya’da 2021 yılında binlerce hastaya yanlış tedavi uygulandı

Almanya’da 2021 yılında hastane ve doktor muayenelerinde 3 bin 665 kişiye yanlış tedavi uygulandığı açıklandı.

Almanya’da hastane ve doktor muayenehanelerinde geçen yıl binlerce hastaya yanlış tedavi uygulandığı açıklandı. Federal Sağlık Hizmetleri Kurumu tarafından yayımlanan raporda, 2021'de toplam 3 bin 665 vakada hastaya yanlış tedavi uyguladığı tespit edildiği belirtildi. 3 bin 665 yanlış tedavi uygulanan vakaların yüzde 3,8’inde yapılan hatalar hastanın ölümüne yol açtığı, yüzde 6,8’inde ise körlük veya bakıma ihtiyaç duyma gibi ciddi kalıcı hasarların oluştuğuna dikkat çekildi. 

Federal Sağlık Hizmetleri Kurumu Başkanı Stefan Gronemeyer, bildirilmemiş çok sayıda vaka olduğunu söyledi ve “Gerçek vaka sayısı büyük olasılıkla çok daha yüksek” dedi.

Yanlış tedaviye örnek olarak ameliyat esnasında vücudda cerrahi malzeme unutmak, yanlış bacağı ameliyat etmek gibi durumlar gösterildi.

Diğer taraftan, istatistiklere göre, incelenen şüpheli vakaların yüzde 71,9'unda ise herhangi bir tedavi hatası tespit edilmediği belirtildi.

Geri Dön 02 Temmuz 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN