Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Ağustos 2022 Çarşamba

AB, Almanya’nın ‘KDV kaldırılsın’ talebini geri çevirdi

Almanya’nın Avrupa Birliğinden devletin doğalgaz vergisinden KDV almaması adına yaptığı ‘muafiyet’ başvurusu reddedildi.

AB, Almanya’nın ‘KDV kaldırılsın’ talebini geri çevirdi

Federal Maliye Bakanı Cristian Lindner, vatandaşlara daha fazla enerji maliyeti yükü getirmemek için devletin gaz vergisinden KDV almaması için Avrupa Birliği’nden 'muafiyet' talebinde bulunmuştu. Karar bugün açıklandı. AB, Maliye Bakanı Lindner’ın talebini geri çevirdi. Yapılan açıklamada, "Alman müşteriler için de doğalgaz ek ücretine KDV uygulanmalı. Bu tür vergilerde bir istisna olamaz" denildi.

Yani 20 bin kilovatsaat doğalgaz tüketen bir hane 484 avro ek ücret ödeyecek. Bunun üzerine eklenecek olan yüzde 19 KDV ile yıl sonu faturası 570 avro artacak.

Başbakan Olaf Scholz ise federal hükûmetin doğalgaz katkı payından mecburen alınması gerek vergiyi vatandaşlara nasıl iade edilebileceği konusunda AB Komisyonu ile görüşeceğini söyledi. 

Geri Dön 17 Ağustos 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN