Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Mart 2024 Cuma

Taciz vakaları artan Zürih Üniversitesi rakamları yayımlamıyor

İsviçre'nin Zürih Üniversitesi, okulda artan cinsel taciz vakalarına rağmen, 'veri gizliliği' gerekçesiyle somut rakamları yayımlamadı.

Neue Zürcher Zeitung’un haberine göre, Zürih Üniversitesi İletişim Merkezi sorumlusu bir hukuk profesörü (ismi yayınlanmamış), üniversitede cinsel taciz vakalarının arttığını ve bunun büyüyen bir sorun olduğunu açıkladı. Ancak üniversite veri gizliliği gerekçesiyle sayılara ilişkin somut rakamlar yayımlamadı.

Kanton Meclisi üyeleri Nathalie Aeschbacher ve Andrea Gisler'in bilgilere erişim sağlamaya çalışması gerginliğe neden oldu. Üniversite bir uyarı yazısı yayımlayarak, veri gizliliğe atıfta bulundu. Ancak Zürih Kantosu veri gizliliği uzmanları, cinsel taciz vakalarındaki sayıların kimlik tespitine neden olmayacağını savundu. Üniversite şeffaf olmamakla suçlandı. 

Tartışmalar sonrasında üniversite Cinsel Taciz Farkındalık Günü düzenleneceği, rakamlardan çok, cinsel taciz, ırkçılık ve queer bireylere yönelik nefret söylemlerinin tartışılacağı duyuruldu.

Geri Dön 29 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN