Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Şubat 2024 Perşembe

Şubat ayında neler değişecek?

İsviçre, şubat ayına bir dizi değişiklikle girecek. İşte o gelişmeler...

İsviçre'de bu ay birtakım değişiklikler yaşanacak. Göçmenlerle, havacılıkla ve gıdayla ilgili önemli düzenlemeler var.

Ukraynalılar, sığınmacı kimlik kartını yanında taşımak zorunda

Düzenlemeler kapsamında, İsviçre genelinde sığınmacı statüsünde bulunan Ukraynalıların kamuya açık alanlarda ve trafikte,  sığınmacı kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Ayrıca ehliyetlerinin en geç iki yıl içerisinde değiştirme şartları bulunuyor.

Havacılıkta yeni düzenlemeler

Avrupa Birliği Direktifleri kapsamında havacılık alanında da yeni düzenlemeler yürürlüğe giriyor. Buna göre, büyük uçaklarda minimum lastik basıncı ve siber risklere karşı koruma sağlayacak güvenlik sistemleri yürürlüğe girecek.

Dijital Schengen için yasal alt yapı hazırlanacak

İsviçre’de Federal Konsey, dijital Schengen vizesi için bir yönetmelik hazırlamaya başlıyor. Buna göre, AB üyesi olmayan ülkelerden gelenler de uzlaşma sağlanırsa, en erken 2028 yılına kadar İsviçre’ye dijital vizeyle giriş yapabilecek.

Sütün saklama süresi uzatılacak

İsviçre’de Şubat 2024 itibarıyla çiftliklerde yalnızca 48 saat saklama süresi bulunan koyun ve keçi sütünün süresi bir gün daha uzatılacak.

Unlu mamüllerin menşei belirtilmek zorunda olacak

Şubat 2024 itibarıyla, fırın, restoran ve süpermarketlerde satılan taze unlu mamüllerin menşei belirtilmek zorunda olacak.

Gıda güvenliği artıyor

1 Şubat 2024'ten itibaren yumurta, et, belirli balık türleri, karides, kalamar ve midyede bulunan toksik maddelerin üst değerlerde olması durumunda satışı yapılmayacak.

Halka arz edilen şirketlerde bilgilendirme

Şubat ayında itibaren halka arz edilen şirketler, satışla ilgili basılı ya da dijital içeriklerinde eksik ya da hatalı bilgi verirse 150 bin franka kadar ceza alacak.

Geri Dön 01 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN