Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Mayıs 2024 Perşembe

Selfie turistlerinden giriş ücreti alınacak

İsviçre'nin Staubach Şelalesi ile ünlü köyü Lauterbrunnen'de turist yoğunluğunu kontrol altına almak amacıyla giriş ücreti alınması planlanıyor. Ücretin, özellikle selfie turisti olarak tanımlanan günübirlik ziyaretçilerden alınacağı duyuruldu.

Belediye Başkanı Karl Näpflin, Alman Basın Ajansı'na verdiği demeçte, "Bir selfie çekip yoluna devam eden turistlerin bölgeye yararından çok zararı var" dedi. Näpflin, yaz sezonunda köyü günde 6 bin ila 8 bin kişinin ziyaret ettiğini, yollara çöp atıldığını ve özel mülklere izinsiz girildiğini ifade etti.

Belediye Yönetimi, çevrim içi alınacak ücretin kişi başı 5 ila 10 İsviçre frangı arasında değişebileceğini ancak kararın henüz kesinleşmediğini bildirdi. Bölgede konaklayan turistler ise köye ücretsiz girebilecek. İsviçre Alplerinde yer alan Lauterbrunnen köyünde 800 hane bulunuyor.

Geri Dön 23 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN