Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Mayıs 2023 Cuma

Robotlar hastanede gece nöbetine kalıyor

Zürih’teki Triemli hastanesinde dört robot, şubat ayından bu yana her gece hastane içindeki dağıtım işlerine yardım ediyor. Hedef, hastane personelinin iş yükünü hafifletmek. 

Pillerini yeniden şarj etmeden 10 saat çalışabilen robotlar, şırınga ve kompres gibi tıbbi araçları bir yerden başka yere bağımsız şekilde götürebiliyor. 

Çalışanların yerini alması amaçlanmayan robotların ‘her şeyden önce hastane personelinin iş yükünü hafifletmek’ için tasarlandığı belirtildi. Bir seferde 450 kiloya kadar ekipman taşıyabilen robotlar sayesinde, sağlık çalışanları, bir şeye ihtiyaç duyduklarında depo ile hastanenin 34 katı arasında git-gel yapmak zorunda kalmıyor. 

Yaklaşık 100 kilo ağırlığındaki robotların sürücüye de ihtiyacı yok; robotlar, doğrudan asansörlerle iletişim kurarak sorunsuz bir şekilde kat değiştirebiliyor ve kapıları açabiliyor. 

Geri Dön 12 Mayıs 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN