Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Kasım 2023 Çarşamba

'Market turizmine' düzenleme geliyor

İsviçre Maliye Bakanlığı, Almanya'ya 'market turizminin' arttığına dikkat çekerek, gümrükten muaf alışveriş tutarının yarıya indirilebileceğini duyurdu.

'Market turizmine' düzenleme geliyor

İsviçre’de Maliye Bakanlığı, İsviçre’den Almanya’ya ‘market turizminin’ arttığına dikkat çekerek, gümrükten muaf tutulan alışveriş miktarının 300 İsviçre frankından 150 franka düşürülebileceğini duyurdu. Açıklama, ülkede yeni bir tartışmanın başlamasına neden oldu. Ulusal medya organları tarafından yapılan anketler, İsviçre’de yaşayanların beşte dördünün gümrükte muafiyet sınırının düşürülmesine karşı çıktığını ortaya koydu.

Ankete katılanların büyük çoğunluğu, Almanya’dan market ve giysi alışverişi yapmaya devam edeceğini dile getirdi. Yapılan araştırmalarda, aynı markaya ait bir kışlık botun, Almanya’da yarı fiyatına kadar satıldığı tespit edildi.

Geri Dön 15 Kasım 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN