Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Temmuz 2023 Perşembe

Mahkeme kararı: 10 grama kadar esrara el konulamayacak

İsviçre’de Federal Mahkeme, kişisel kullanıma yönelik 10 grama kadar esrara el konulamayacağını hükmetti. İsviçre’de küçük miktarlarda esrar satın almak yasal, ancak kullanmak yasa dışı.

Mahkeme, söz konusu kararı, 2019’da St. Gallen kantonunda yaklaşık 5 gram esrar ve haşhaşla yakalanan bir kişinin davasında aldı. Polis, kişinin uyuşturucularına, Avusturya’dan getirildikleri şüphesiyle el koymuştu. Ancak mahkeme, uyuşturucu kaçakçılığına dair bir kanıt olmadığını belirterek, polisin uyuşturucuları geri vermesi gerektiğine hükmetti. 

İsviçre yasalarına göre, kişisel kullanım için 10 grama kadar esrar satın almak ve bulundurmak suç sayılmıyor. Ancak esrar tüketirken yakalananlar, para cezası alıyor ve uyuşturucularına el konulabiliyor.

Geri Dön 27 Temmuz 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN