Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Mart 2024 Cumartesi

Lüks restoranlarda 'vegan biftek' dönemi

İsviçre’de çok sayıda lüks restoran, yemek seçeneklerini genişletmek adına, vegan biftek olarak bilinen bitkisel bazlı seçenekleri menülerine eklemeye başladı.

İsviçre’de, soya fasülyesi ve pirinç unu karışımından yapılan vegan bifteğin ortalama fiyatının ise 42 frank olduğu, et bifteğin 58 franka kadar çıktığı gözlemlendi. Gastronomi sektörü, et tüketimini azaltarak, iklim korumayı ve sürdürülebilirliği teşvik etmek istediklerini ifade etti. Bitkisel et üreten Planted şirketi, söz konusu ürünlerin üretiminde yüzde 97 daha az CO2 emisyonu ve yüzde 87 daha az su tüketimi yapıldığına dikkat çekti.

İsviçre'de vejetaryenlerin oranı son 7 yılda, yüzde 2,9'dan yüzde 5'e yükseldi. Federal Beslenme Derneği, 300 binden fazla vejetaryen olduğunu belirterek, erkeklerin yüzde 3,5’inin, kadınların yüzde 5,3’ünün bitkisel bazlı beslendiğini açıkladı.

Geri Dön 23 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN