Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Nisan 2023 Salı

Korona yardımlarında yüz milyonlarca frank usülsüzlük!

İsviçre'de, salgın dönemi yapılan yardımların kötüye kullanımıyla, 307 milyon frangın üzerinde dolandırıcılık yapıldığı iddia edildi.

İsviçre’de salgın döneminde şirketlere sağlanan korona yardımlarının kötüye kullanımıyla ilgili 2 bin 700’ü aşkın suç duyurusu yapıldı. Dolandırıcılık yapılan toplam miktarın 307 milyon frangın üzerinde olduğu tahmin ediliyor. 

Suç duyuruları üzerine açılan davalardan yaklaşık 700’ü sonuçlandı, 2.100’e yakını ise halen devam ediyor. Sonuçlanan davalarda, yardımları kötüye kullanmaktan suçlu bulunan şirketlerin devlete toplam 247,5 milyon frank borçlandığı belirtildi. 

Devlet Ekonomi İşleri Sekreterliği (SECO), dolandırıcılıkların en çok inşaat, gastronomi ve ticaret sektörlerinde meydana geldiğini kaydetti. 

SECO, yardımların bürokrasiyi minimuma indirecek şekilde organize edildiğini ve bu nedenle dolandırıcılık riskinin ‘kaçınılmaz’ olduğunu belirtti. 

Geri Dön 04 Nisan 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN