Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Haziran 2023 Salı

Karbon emisyonu 2050’ye kadar sıfıra indirilecek

İsviçre’de pazar günü düzenlenen referandumda, iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında karbon emisyonlarının 2050’ye kadar sıfıra indirilmesi, yüzde 60’a yakın oyla kabul edildi. 

İki yıl önce, yine karbon emisyonlarını sınırlandırmayı amaçlayan ‘karbondioksit yasası’, referandumda reddedilmişti. Ancak bu sefer, sağ görüşlülerin çoğunlukta olduğu kantonlarda bile iklim yasasına çoğunlukla ‘evet’ oyu çıktı. Uzmanlar, bunun sebebinin, geçtiğimiz iki yıl içinde iklim değişikliğinin etkilerinin İsviçre’de ciddi ölçüde hissedilmeye başlanması olduğu görüşünde. 

Referandumda, büyük uluslararası firmalara minimum yüzde 15 oranında vergi uygulanması yönündeki tasarı da yüzde 78’lik ezici bir çoğunlukla kabul edildi. Ülkenin tüm kantonlarında yasaya ‘evet’ oyu çıktı. Ancak sol görüşlü muhalifler, yasanın, küresel vergi adaletsizliğini engellemeye yetmeyeceği görüşünde. 

Geri Dön 20 Haziran 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN