Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Eylül 2022 Cuma

İsviçreliler sıcak duştan vazgeçmeye sıcak bakmıyor

Ankete göre İsviçreliler enerji tasarrufu için elektrikli süpürgeden vazgeçmeye hazır ancak sıcak duştan vazgeçmeye sıcak bakmıyor.

Tamedia medya grubu tarafından 16 bin kişi arasında yapılan ankete göre, enerji tasarrufunun zorunlu tutulması durumunda, İsviçrelilerin çoğunlu elektrikli süpürgeden ve kurutucudan vazgeçmeye hazır. Ankete katılanların yüzde 63’ü, kurutucu kullanmak yerine çamaşırlarını dışarıya asabileceğini söyledi. Yüzde 56 ise, hükümetin önerdiği gibi, kaloriferleri en fazla 19 dereceye kadar açma tavsiyesine uyabileceğini dile getirdi. 

Öte yandan, tasarruf için soğuk duş almaya razı olanların oranı sadece yüzde 10, cep telefonlarını kullanmayı bırakabileceklerin oranı ise yüzde 6 olarak tespit edildi. 

Geri Dön 30 Eylül 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN