Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Temmuz 2023 Pazartesi

İsviçreli yaşlıların İngilizcesi gençlerden daha iyi

İsviçre, İngilizce bilgisinde, Avrupa'da 23'üncü sırada yer aldı. Yaşlıların ise gençlere nazaran İngilizce bilgisinin daha iyi olduğu ortaya çıktı.

EF Dil Okulu'nun İngilizce Yeterlilik Endeksi'ne göre; Araştırma, gençlerin yaşlılardan daha az İngilizce bilgisi olduğunu, kadınların ise erkeklere göre daha düşük bir yeterlilik seviyesine sahip olduğunu ortaya koydu. Sıralamada en üstte Hollanda yer alırken, onu Singapur ve Avusturya takip etti. İskandinav ülkeleri de başarılı sonuçlar elde etti.

Dünya genelinde 111 ülke arasında İsviçre 29. sırada yer aldı. Sıralamada İsviçre, doğrudan Sırbistan ve Nijerya'nın ardından yer alırken, Arjantin ve Hong Kong'un önünde yer aldı.

Araştırmaya göre, İsviçreli kadınların İngilizce yeterlilik seviyesi ortalamanın altında, erkekler ise ortalama düzeyin biraz üzerinde. En iyi performansı 31-40 yaş grubu gösterirken, bunu 41 yaş ve üzeri takip ediyor. Şaşırtıcı bir şekilde, 18-25 yaş arasındaki gençler en düşük İngilizce yeterlilik seviyesine sahip.

Geri Dön 17 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN