Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Haziran 2024 Perşembe

İsviçreli şirketler insan hakları ihlallerinde Çin'i geride bıraktı

Londra merkezli İş ve İnsan Hakları Kaynak Merkezi tarafından yapılan araştırmaya göre, İsviçreli şirketler dünya genelinde insan hakları ihlallerinde Çin'i geride bıraktı.

Raporda, 2010-2023 döneminde İsviçreli şirketlerin 96, Çinli şirketlerin ise 95 insan hakları ihlali yaptığı belirtildi. Küresel düzeyde en fazla hak ihlali madencilik sektöründe gerçekleşti.

İsviçreli şirketler insan hakkı ihlalini başka ülkelerde yapıyor

İsviçreli maden şirketlerinin en fazla işçi hakkı ihlali yaptığı ülkeler Peru, Guatemala, Şili, Meksika, Demokratik Kongo Cumhuriyeti ve Kolombiya olarak sıralandı. Glencore ve Solway şirketleri insan hakları konusunda en kötü performansı sergiledi.

"Yasalar etkili değil"

Die Mitte Partili eski milletvekili Dominique de Buman, İsviçre’deki yasal boşluklara dikkat çekerek, merkezi İsviçre’de bulunan şirketlerin hak ihlalleri ve çevre kirliliği konusunda sorumlu tutulmasının yasal bir dayanağı olmadığını belirtti. De Buman, “Avrupa Birliği insan hakları ve çevre kirliliği konusunda ilerleme kaydederken, İsviçre yerinde sayıyor. Yasalar etkili değil” dedi.

Geri Dön 06 Haziran 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN