Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Ağustos 2023 Salı

İsviçre’de ‘tarafsızlık’ tartışması

Rusya-Ukrayna savaşının başlangıcından bu yana İsviçre’de gündemde olan tarafsızlık tartışması, son dönemlerde ivme kazandı. 

Giderek daha fazla siyasetçi ve aktivist, İsviçre’nin tarafsızlık politikasına son verip Ukrayna’ya silah tedarikine başlaması gerektiğini düşünüyor. 

İsviçre’de partiler üstü bir liberal siyasi hareket olan Operation Libero’nun Eş Başkanı Sanija Ameti, Blick gazetesi için kaleme aldığı yazıda tarafsızlık politikasına son verilmesi çağrısında bulundu. "İsviçre, tehdit altında olduğunda harekete geçebilmeli. Hangi tarafta olduğumuza karar verebilmeliyiz: Uluslararası düzenin mi, yoksa kleptokratik bir imparatorluğun mu?" ifadelerini kullanan Ameti, İsviçre’nin yalnızca ticaret ve ekonomi için iyi olduğu için tarafsız kaldığını ileri sürdü.

Eski Federal Konsey üyesi Christoph Blocher ise, İsviçre’de tarafsızlığın çoktan sona erdiği yorumunda bulundu. İsviçre’nin Rusya'ya karşı ekonomik yaptırımları benimseyerek savaşta taraf olduğu, ancak Ukrayna’ya silah tedarik etmeyi tarafsızlık ilkesini gerekçe göstererek reddettiğini belirten Blocher, "Tarafsızlık, sadece duruma göre değil, her zaman geçerliyse inandırıcı olabilir" ifadelerini kullandı. 

Geri Dön 01 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN