Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Ağustos 2023 Salı

İsviçre'de kar yağdı

İsviçre'de, henüz birkaç gün önce 31,2 dereceyi bulan hava sıcaklıkları, bir anda 0 dereceye kadar düştü. Bazı bölgelere kar yağdı.

İsviçre'de kar yağdı

İsviçre'de hafta sonu itibarıyla sert bir hava sıcaklığı düşüşü yaşandı ve ülkenin çeşitli bölgelerine kar yağdı. Ağustos ayının son haftasında, bunaltıcı sıcak havanın yerini serinlik ve yağışın aldığı görüldü.

İsviçre Federal Meteoroloji ve Klimatoloji Ofisi (MeteoSwiss), sosyal medya platformu üzerinden yaptığı bir paylaşımda, Valais kantonunda yer alan Zermatt bölgesinin 1.638 metre yüksekliğindeki rakımda kar yağışı tespit edildiğini duyurdu. 24 Ağustos'ta 31,2 santigrat dereceyi bulan sıcaklık, dün sabah 0,5 dereceye kadar düştü.

MeteoSwiss, İsviçre Alpleri'nin 2 bin ila 2 bin 400 metre yüksekliğindeki bölgelerinde kar ve yağmur yağışı uyarısı yaptı. Ülkenin güneyindeki Ticino kantonunda ise hafta sonundan beri etkili olan şiddetli yağışlar toprak kayması riski yaratıyor ve bazı nehirlerde sel tehlikesi bulunuyor. Ülkenin medyasında ise "İsviçre, sonbahar öncesinde kış mevsimine geçiş yaptı" şeklinde yorumlar yer aldı. 24 Ağustos'ta Cenevre kantonunda sıcaklık 38 santigrat dereceye ulaşarak yılın en sıcak günü olarak kaydedilmişti.

Geri Dön 29 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN