Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Mart 2024 Çarşamba

İsviçre'de ‘13’üncü emekli maaşı’ müjdesi

İsviçre’de düzenlenen referandumda, emeklilere 13 maaş uygulaması yüzde 60 oranında bir destekle kabul edilirken; emeklilik yaşının 66'ya yükseltilmesi önerisi ise reddedildi.

İsviçre'de ‘13’üncü emekli maaşı’ müjdesi

İsviçre Sendikalar Federasyonu tarafından hazırlanan öneride, son yıllarda artan hayat pahalılığını dengelemek için emeklilere ek 13'üncü maaş verilmesi isteniyordu. Mart 2021’den bu yana gündemde olan görüşmelerde, liberal partiler ve işveren sendikaları hayır kampanyası yürütmüştü. Kantonlar Konseyi ve Ulusal Meclis de halk insiyatifine karşı tavır almışlardı.

Ancak karar, Sosyal Demokrat Parti, Sol Parti, Yeşiller ve sendikaların kampanyalarıyla hedefe ulaştı.

İsviçre'de yalnız yaşayan bir kişinin aldığı en yüksek emekli maaşı ayda 2 bin 450, evli çiftlerde ise 3 bin 645 İsviçre Frankı civarında.

Geri Dön 06 Mart 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN