Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Kasım 2023 Pazartesi

İsviçre, kadınlar için en güvenli 2'nci ülke

Yapılan son değerlendirmeye göre İsviçre, Danimarka'nın ardından, dünyada kadınlar için en güvenli ikinci ülke seçildi.

30 Ekim tarihinde açıklanan küresel bir çalışma, dünyadaki kadınların güvenliğini değerlendirdi. "Kadın Barışı ve Güvenliği Endeksi" başlıklı rapora göre, İsviçre, dünya sıralamasında birinci olan Danimarka'nın ardından ikinci sırada yer aldı.

Georgetown Kadın Barış ve Güvenlik Enstitüsü (GIWPS) ile Oslo'daki Özel Barış ve Çalışma Araştırmaları Enstitüsü (PTIO) tarafından gerçekleştirilen bu araştırma, kadınların ülkedeki durumu, şiddet riski, eğitim seviyesi, parlamentoda temsil sayısı ve yasal koruma gibi 13 göstergeyi içeriyor.

Sıralamada en üstte Danimarka ve İsviçre yer alırken, Finlandiya ve İzlanda bu ülkeleri takip etti. Belçika 11'inci, Fransa 24'üncü sırada yer aldı. ABD ise 37'nci sırada yer buldu.

Türkiye, 177 ülke arasında 99'uncu sırada yer aldı. 

Geri Dön 20 Kasım 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN