Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Temmuz 2023 Pazartesi

Hassas veriler hackerların elinde

Hackerlar İsviçre Federal Güvenlik Servisi'ne ait verileri çaldı ve DarkNet'te yayınladı. Belgeler arasında diplomatlar, elçiliklerin güvenlik önlemleri ve federal hükûmetin koruduğu kişilerin bilgileri bulunuyor.

Haziran ayının başlarında IT hizmet sağlayıcısı Xplain'in sunucularına yapılan bir saldırı sonucunda, hackerlar İsviçre Federal Güvenlik Servisi'ne ait verileri ele geçirerek DarkNet üzerinde yayınladılar.

Pazar günü yayınlanan NZZ am Sonntag ve SonntagsBlick gazetelerine göre; bu veriler arasında 2018 tarihli diplomatlar ve yabancı elçilikler için güvenlik önlemlerine ve federal hükûmet tarafından korunan kişilere ve nesnelere ilişkin belgeler de bulunuyor. Belgeler ayrıca federal konsey üyeleri ve diğer üst düzey yetkililerin korunma altındaki adreslerini içeriyor.

Hackerlar ayrıca Interpol tarafından yapılan gözaltı ve iade talepleri ile şüpheli suçlulara ilişkin arama emirlerine de ulaştılar. Xplain'e yapılan asıl saldırı, 2 Haziran'da Le Temps gazetesi tarafından ortaya çıkarılmış ve hükûmet yetkilileri o zamanlar hasarın hafife alındığını belirtmişlerdi. Federal polis sözcüsü, Xplain'in sadece test amaçlı simüle edilmiş anonim verilere erişimi olduğunu ve hiçbir projelerinin etkilenmediğini iddia etmişti. Ancak Xplain'e yapılan saldırı sırasında çalınan veriler, DarkNet'ten kayboldu ve ulusal Siber Güvenlik Merkezi'ne göre, "Play" grubu tarafından 13 ve 14 Haziran'da yayınlanmasının ardından kaldırıldı. Ancak kaldırılmasının nedenine dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

Geri Dön 03 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN