Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Ekim 2023 Çarşamba

Enflasyon yeniden yükselişte

İsviçre Federal İstatistik Ofisi’nin (BFS) istatistiklerine göre ülkede, eylül ayında enflasyon oranı yüzde 1,7 olarak kayıtlara geçti.

Uzmanlar, geçtiğimiz mart ayında yüzde 3,4 bandında olan ve düzenli olarak düşmeye devam eden oranların ilk kez yükseldiğini belirtti. Ancak yıllık enflasyonunun, İsviçre Ulusal Bankası'nın (SNB) hedeflediği yüzde sıfır ila iki aralığında kalmaya devam ettiği vurgulandı. 

Enflasyon yerli ürünlerde yüzde 2,1 oranında hesaplanırken, ithal ürünlerde yüzde 0,5’e kadar düştü. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre gıda ve alkollü içeceklere yüzde 3,8, konut ve enerji maliyetlerine yüzde 3,2 zam geldiği belirtildi. İletişim maliyetlerinin yüzde 2,6, ulaşımın ise yüzde1,5 oranında ucuzladığı kaydedildi. 

Geri Dön 04 Ekim 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN