Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Şubat 2024 Cuma

En sık cinsel taciz vakaları sokakta yaşanıyor

İsviçre'de cinsel taciz vakalarının en sık sokakta yaşandığı belirlendi. Bar veya gece kulüplerindeki taciz vakalarının ise sanılanın aksine çok daha az olduğu tespit edildi.

İsviçre’de Bern ve Zürih belediyeleri cinsel taciz vakalarının bildirildiği çevrimiçi bir portal hayata geçirmişti. Mayıs 2021’den bu yana kaydedilen verilere göre, cinsel taciz olaylarının en sık sokakta yaşandığı, kadınların yüzde 20’si ila yüzde 60’ının hayatında en az bir kez cinsel tacize uğradığı ortaya çıktı. Kadınların üçte birinin toplu taşıma araçlarında tacize uğradığı belirtildi. Bar veya gece kulüplerindeki taciz vakalarının ise sanılanın aksine çok daha az olduğu tespit edildi.

Yetkililer tren, otobüs gibi toplu taşıma araçlarından taciz olaylarının rapor edilebileceği QR kodlarının da test edildiğini duyurdu. 

Uzmanlar cinsel tacizin yalnızca fiziksel temas yoluyla olmadığına dikkat çekerek; imalı hareketler, ısrarcı bakışlar, konuşmalar ve rahatsız edici arama ve hitap şekillerinin de taciz olduğunu vurguladı.

Geri Dön 16 Şubat 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN