Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Aralık 2023 Cuma

Dünyanın en pahalı şehri Zürih

Economist Intelligence Unit’in (EIU) raporu, 2023 yılında dünyanın en pahalı şehirlerinin Zürih ve Singapur olduğunu ortaya koydu.

Cenevre ve New York üçüncü sırada, Hong Kong beşinci ve Los Angeles altıncı basamakta yer aldı.

Raporda, küresel pahalılığın henüz sona ermediği belirtilirken, 200'den fazla ürün ve hizmet fiyatının yerel para birimi cinsinden yılda ortalama yüzde 7,4 arttığı açıklandı. Bu oran, 2022’de yüzde 8,1’di.

Zürih’in artan gıda ve yaşam maliyetleri nedeniyle dünyanın en pahalı kentlerinden biri olduğu belirtildi. Singapur ise son 11 yılda dokuzuncu kez sıralamanın zirvesine yerleşti.

Dünyanın en ucuz şehirlerinin ise Suriye’nin başkenti Şam, İran’ın başkenti Tahran, Libya'nın başkenti Trablus olduğu belirtildi.

Araştırmanın, 400’den fazla ürün ve hizmet fiyatlarının karşılaştırılarak hazırlandığı açıklandı.

Geri Dön 01 Aralık 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN